negmar

Negmar Grup Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda bulundu

Negmar Grup Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda bulundu

 

Negmar Grup şirketlerinden deniz taşımacılığının yenilikçi ve rekabetçi markası Narlı Feribot, şirket paylarının halka arzı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda bulundu.

Narlı Feribot Genel Müdürü Kemal Gündüz, “Narlı Feribot olarak Kayıtlı Sermaye Sistemine geçiş yaptık ve halka arz için SPK’ya başvuruda bulunduk. Halka arzla beraber yatırımcılarımızdan da alacağımız güçle sürdürülebilir bir büyüme hedefliyoruz” dedi.

Eskihisar – Tavşanlı arasında, modern iskeleleri, son teknoloji feribotları, 130’un üzerinde uzman çalışan kadrosu ile 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren Narlı Feribot, izahname onayı için SPK’ya başvuru yaptı.

Halka arza ilişkin konuşan Narlı Feribot Genel Müdürü Kemal Gündüz, “Kurumsal kimliğimizi güçlendirmek, marka bilinirliliğimizi pekiştirmek, şeffaflık ve sürdürülebilirlik ilkelerini daha güçlü şekilde uygulamak için halka arz başvurumuzu gerçekleştirdik. Halka arzla beraber yatırımcılarımızdan da alacağımız güçle sürdürülebilir bir büyüme hedefliyoruz” dedi.

Gündüz, “Negmar Narlı Feribot olarak halka arzdan elde edeceğimiz gelir ile Türkiye’de ve yurt dışında potansiyeli yüksek yeni hatlar için fizibilite çalışmalarını sürdürmeyi ve hatların faaliyete başlaması için gerekli yatırımları gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Özellikle Batı Afrika’da Gambia’da Banjul- Barra körfez hattı üzerinde araç ve yolcu geçişleri için hızlı feribot taşımacılığında önemli bir fırsat bulunuyor. Bölgede Banjul-Barra arasında devreye alınacak hızlı feribot hattı için yapılacak yeni bir liman, iskele ve ayrıca marina tipi bir alışveriş merkezi yatırımı konusunda çalışmalarımız sürüyor. Ana grup şirketimiz Negmar vasıtasıyla başlanmış olan proje fizibilite, yatırım çalışmalarını Narlı Feribot olarak devam ettirerek sonuçlandırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Narlı Feribot hakkında

Negmar Grup şirketlerinden deniz taşımacılığının yenilikçi ve rekabetçi markası Narlı Feribot, Gebze/Eskihisar – Yalova/Tavşanlı arasında teknolojiyle donatılmış 4 feribotuyla hizmet vermektedir. Narlı Feribot, modern iskeleleri, son teknoloji feribotları, 130 kişilik uzman çalışan kadrosu ile bekleme olmaksızın haftanın 7 günü 24 saat boyunca her 20 dakikada bir 25 dakikalık sefer süresiyle yolcu ve araç taşıyor. İzmit Körfez geçişinde maliyet avantajı sunarken zamandan da tasarruf ettiren Narlı Feribot, yolculara feribotların klimalı ve konforlu salonlarında, zengin yiyecek ve içecek menüsüne sahip kafe, internet, telefon şarj ve masaj koltukları gibi hizmetlerden yararlanma imkânı sunuyor.

Kaynak: DENİZ HABER AJANSI