negmar

ETİK İLKELER

VİZYONUMUZ

Türkiye’nin girişimci enerjisinden beslenerek uluslararası pazarlarda etkin, söz sahibi, değerlere inanan, girişimci ve yenilikçi bir yatırım grubu olmak.

MİSYONUMUZ

Türkiye’nin girişimci enerjisi ve yenilikçi pratik zekasının itici gücünü temel motivasyon alarak ulusal ve uluslararası paydaşlarla işbirliği içinde Denizcilik, lojistik, enerji, sanayi, gıda ve tarım gibi diğer sektörlerde sürdürülebilir bir büyümeyle dünya pazarlarında etkin bir oyuncu olmak.

Negmar, bir ticari girişim olması hasebiyle kar odaklı bir hizmet anlayışını doğal olarak benimserken, aynı zamanda hizmet ettiği ülkeye ve bu ülkenin vatandaşlarına da kazandırma ilkesiyle hareket etmektedir. Bu anlayış, sektördeki rakiplerin nerede durduğunu ve ne yaptığına bakılmaksızın, sektör tek oyuncu olarak kalması durumunda dahi değişmeyecek bir prensipler bütününden oluşmaktadır. Sahip olduğu kıymetleri tereddüt etmeksizin toplumun, milletin ve devletin hizmetine sunma konusunda en küçük tereddüt taşımayan iş anlayışıyla kendinden emin bir duruş sergilemektedir.

Negmar, her şeyden önce hesap verebilirlik temeline oturan bir girişimdir. Tüm operasyonlarında hukuk temelli hareket eden ve bu doğrultuda çalışan Negmar’ın Hesap verebilirlik mottosu kendi sahasında söz sahibi yapma potansiyeli taşıyan bir temel unsurdur. Bu yüzden Negmar’a tehdit oluşturan her türlü söylem, girişim, çalışma karşısında başvurulacak savunma mekanizmalarının en başında hesap verebilirliğimiz gelmektedir.

Negmar, kuruluş hikayesinden başlayarak dinamik bir girişimci ruhun eseridir. Bu ruh, Negmar’ın faaliyet gösterdiği sektörlerde oluşan yeni fırsatlar karşısında aktif bir rol oynamasına zemin hazırlarken aynı zamanda hem faaliyet gösterdiği sektörler hem de farklı sektörlerde gerek Negmar grup ticari faydası için, gerekse ülkenin toplam faydasına olacak şekilde fırsatlar oluşturulması konusunda da üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmek konusunda azimlidir.

Negmar olarak kurulduğumuz günden itibaren tüm faliyetlerinde hesap verilebilir ve şeffaf olmayı ilke kabul edip kurumsal yönetim anlayışıyla hareket etmektedir. Kaliteli, modern, hızlı ve güvenilir bir hizmet anlayışıyla hareket ederken, kurumsal kadromuz ile her türlü sorunun çözümü için 7/24 çalışma yürütmekteyiz.

Sektöre dair yeni teknolojik gelişmelerle ilgili her türlü yeniliğe açık olarak hem pazar payını artırmak hem de müşterilerine kaliteli ve ucuz bir hizmet sunmak amacıyla faaliyetlerine devam etmektedir.

Negmar bu konuda müşteri, çalışan, hissedar ve tedarikçi odaklı bir şekilde işlerin kişilere bağlı olmadan sürdürülebileceği, kurumsal bilginin üretildiği, geliştirildiği ve kurum hafızasına kazandırıldığı bir iş modelinde süreçleri ve sistemleri kurgulamaktadır. Müşterilerin öncelikleri dikkate alınarak esnek, hızlı ve durumsal çözümler üretilmektedir.