LOJİSTİK MERKEZİ İÇİN YATIRIM ATAĞI

01.02.2017


Türkiye’nin bölgesel lojistik merkezi olma hedefine yönelik stratejisini uluslararası yatırım ve denizcilik şirketi Negmar Grup yeni proje atağıyla destekleyecek. Negmar Grup CEO’su Mustafa Serdar Duran, “Bizler ülkemizin gücüne inanıyor ve istikrarlı ekonomi politikalarının lojistik sektörümüzü iyi noktalara taşıyacağına inanıyoruz” dedi.

Uluslararası yatırım ve denizcilik şirketi olarak İstanbul'da kurulan Negmar Grup, Türkiye'nin lojistik merkezi olma hedefine katkıda bulunmak için yatırımlarını artırdı. Denizcilik ve lojistikte kurduğu ekosistemle 14 ulusal ve uluslararası şirketi, 3 uluslararası yatırımcısı, 4 merkez ofiste 600'e yakın çalışanı ile ülkede ve bölgede yatırım yapan grub, 2017'de de çalışmalarına hız kesmeden devam etmeyi hedefliyor. Negmar Grup CEO'su Mustafa Serdar Duran, taşımacılık sektöründeki faaliyetlerine ilişkin, ''Ülkemiz içinde bulunduğu konum itibarıyla lojistik merkezi durumunda, bizlerde şirketimizi lojistik merkezi olarak büyütmeyi hedefliyoruz” dedi.
Denizyolu taşımacılığında İstanbullines ile 3 yıldır Eskihisar-Yalova (Tavşanlı) hattında hizmet verdiklerini belirten Duran, 4 motorlu dümen pervanesi bulunan İstanbullines feribotlarının, donanımlarıyla da zorlu hava şartlarında kesintisiz olarak denizyolu ulaşımına imkân sağladığını anlattı.


8 BİN 983 KİLOMETRELİK ARAÇ ÇEKTİ
Duran, “Amacımız çıtayı yükseltmek. Yakıt tüketimini azaltarak hem milli ekonomiye tasarruf sağlamak hem de yolcuyu trafik derdinden uzaklaştırmayı hedefliyoruz. 2016 yılında Eskihisar- Yalova (Tavşanlı) ve Ambarlı- Bandırma hatlarında taşıdığı 1 milyon 927 bin 372 araç ve 3 milyon 977 bin 948 yolcu ile İstanbul trafiğinden 8 bin 983 kilometrelik araç çektik” diye konuştu. Duran, taşımacılık, depolama ve terminal hizmetleri ile entegre lojistiğin oyuncularından Etis Lojistik'in yatırımlarına devam edeceğini ifade etti.


İSTİKRARLI EKONOMİ SEKTÖRÜ GELİŞTİRECEK
Duran, bu kapsamda araç filolarını güçlendirdiklerini, ana iş ortaklarıyla faaliyetlerini artırarak devam ettireceklerini aktardı. Sektör açısından Türkiye'nin geçen yıl zor dönemler geçirdiğini söyleyen Duran, “Müşteri ile pazarı birbirine bağlayan köprü görevi görüyor. Bu süreci yine en az hasarla atlattık. Bizler ülkemizin gücüne inanıyor ve istikrarlı ekonomi politikalarının lojistik sektörümüzü iyi noktalara taşıyacağına inanıyoruz. Biz de 2017'de sektördeki gücümüzü artırmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.


Filo için projelere devam
Altyapı yatırımlarını sürdürerek filo yatırımlarına da devam ettiklerini vurgulayan Duran, son olarak filolarına 37 yeni araç katıklarını söyledi. Türkiye'nin 3 bin noktasına taşımacılık gerçekleştirdiklerini dile getiren Duran, şunları kaydetti: “Türkiye uluslararası taşımacılık bağlamında önemli bir konuma sahip. İstanbul'a yapılan üçüncü havalimanı ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün faaliyete geçmesi Türkiye'yi uluslararası alana bağlayan önemli kriterler arasında. Uluslararası ve ulusal partnerlerimizle oluşturduğumuz sinerji ve yatırım enerjisiyle ile denizcilik ve lojistik sektörünün büyüyen gücü olarak bölgemize ve dünyaya değer katmaya devam edeceğiz.”

 

Haber Kaynağı...