ORTAKLIK YAPISI

Nesmal Yatırım Holding

1979 yılında, Suudi Arabistan'da kurulan Nesma Holding'in, Nisan 2012'de kurulan Türkiye ofisidir. Nesmal Yatırım Holding'in amacı, Türkiye'de dinamik sektörlere yatırım yaparak çeşitlendirilmiş güçlü bir yatırım portföyü oluşturmaktır. Nesmal Yatırım Holding profesyonel bilgi birikimi ve kaynakları ile Lojistik ve Taşımacılık alanlarında hizmet vermektedir.

www.nesmal.com
Gübretaş

1952’de Türkiye’nin ilk kimyevi gübre şirketi olarak kurulan Gübretaş, yıllardır tarım sektörüne ürün, hizmet ve yatırımlarıyla öncülük etmektedir. Gübretaş’ın ana hissedarı bir çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatifleri’dir. 2008’de Razi Petrokimya yatırımıyla Türkiye’nin yurtdışındaki en büyük sanayi yatırımına da imza atan Gübretaş, en büyük şirketler arasında yükselişini sürdürmektedir.

www.gubretas.com.tr
Etis Yatırım

Etis Yatırım, Türkiye’nin girişimci enerjisini ulusal ve uluslararası ortaklarla harmanlayarak güçlü bir sinerji ortaya çıkarmıştır. Kuruyük taşımacılığı, LPG/LNG taşımacılığı, araç ve yolcu taşımacılığı, kara taşımacılığı ve lojistik alanında önemli yatırımları bulunmaktadır. Türkiye’de 2 adet limanı bulunmaktadır. Etis Yatırım denizcilik, lojistik ve liman işletmeciliği alanında yaptığı yatırımlar ve kurduğu ortaklıklar ile ülkede ve bölgede yatırımın gücünü temsil etmektedir.

www.etis.com