ORTAKLIK YAPISI

Nesmal Yatırım Holding

1979 yılında, Suudi Arabistan'da kurulan Nesma, o yıldan bu yana, ortak girişim ve iştirakler ile büyümeye devam etmiştir. Nesma Holding'in, Suudi Arabistan, Mısır, Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde şube ve merkez birimleri bulunmaktadır. Ayrıca Çin, Güney Kore, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri'nde ofisleri mevcuttur. Nesma Holding yapı malzemeleri, yatırım ve finans, inşaat, sanayi, gayrimenkul, teknoloji, enerji, turizm, ulaşım ve nakliye hizmetleri ve sağlık gibi çok sayıda farklı sektörde faaliyet göstermektedir.

www.nesmal.com
Gübretaş

Gübretaş, 1953 yılında tarım sektörüne kimyevi gübre girdisi tedarik etmek amacıyla kurulmuştur. O tarihten bugüne sektöründe hep öncü rol üstlenmiştir. Türkiye’nin ilk kimyevi gübre fabrikasını kurarak, ilk fosforlu ve kompoze gübresini üretmiştir. Yarım asrı aşan yolculuğunda, Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından biri olmayı başarmıştır.

www.gubretas.com.tr
Etis Yatırım

Etis Yatırım, Türkiye’nin girişimci enerjisini ulusal ve uluslararası ortaklarla harmanlayarak güçlü bir sinerji ortaya çıkarmıştır. Kuruyük taşımacılığı, LPG/LNG taşımacılığı, araç ve yolcu taşımacılığı, kara taşımacılığı ve lojistik alanında önemli yatırımları bulunmaktadır. Türkiye’de 2 adet limanı bulunmaktadır. Etis Yatırım denizcilik, lojistik ve liman işletmeciliği alanında yaptığı yatırımlar ve kurduğu ortaklıklar ile ülkede ve bölgede yatırımın gücünü temsil etmektedir.

www.etis.com