GENEL MÜDÜR MESAJI

Şevket Erman Öztürk

1981 yılında Adana'da doğdu. Adana Fen Lisesini bitirdikten sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliğinden mezun oldu. Öztürk, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra global şirketlerin satış departmanlarında çeşitli yöneticilik görevlerinde bulundu. 2016 yılında Negmar Grup bünyesinde yer alan İstanbullines A.Ş.'ye Satış ve Pazarlama Müdürü olarak katılmıştır. 2017 Ağustos ayı itibari ile Negmar Grup Genel Müdürlük görevine getirilen Ş. Erman Öztürk sosyal olarak çeşitli aktif faaliyetlerde bulunmaktadır. Öztürk, evli ve 2 çocuk babasıdır, iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Değerli Dostlarımız, Kıymetli Paydaşlarımız, 


Son yıllarda dünya ekonomisinde ve politik sistemlerde yaşanan küresel tıkanıklık, ülkemizi de etkiledi. Buna rağmen Türkiye, 2017 yılının ilk çeyreğinde % 5 büyüdü. Darbe girişimi ve devamındaki küresel ekonomik baskılara rağmen büyüme oranını istikrarlı şekilde devam ettirdi. 

Lojistik sektörü, Türkiye GSYH’ı içinde yaklaşık %12-13'lük bir paya sahip. Ülkemiz, lojistik bakımından, son derece önemli bir jeopolitik konumda yer alıyor. Bölgemizdeki siyasi istikrarın sağlanması ve altyapının giderek gelişmesiyle birlikte, Türkiye lojistik sektörü hacminin büyümesi kaçınılmaz. Negmar Grup olarak, ülkemizin ekonomik büyüme faaliyetlerine özverili çalışmalarımızla destek olacağız.


HEDEFİMİZ; İSTİKRARLA BÜYÜMEK


Negmar Grup'u, 2008 yılında GÜBRETAŞ, Nesmal Yatırım Holding ve Etis Denizcilik Yatırım A.Ş. girişimiyle, uluslararası bir yatırım ve denizcilik şirketi olarak kurduk. Deniz grubumuzda; İstanbullines feribot filosu ile Eskihisar- Yalova (Tavşanlı) ve Ro-Ro filosu ile Ambarlı- Bandırma hatlarında araç ve yolcu taşımacılığı yapıyoruz. Kara grubumuzda; Etis Lojistik ile 81 ilde 3 bin noktaya taşımacılık, depolama ve terminal hizmetleri sağlıyoruz.
Orta ve uzun vadeli stratejik planlarımız doğrultusunda; hedeflerimize istikrarla ilerliyor, altyapı yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Bir yandan müşteri portföylerimizi genişletirken diğer yandan filomuzu büyütüyoruz. Ülkemizin girişimci enerjisini uluslararası ortaklar ve ulusal sermaye ile harmanlıyoruz. Hedeflerimiz doğrultusunda yeni yatırımlarla hizmet ağımızı ve çeşitliliğimizi artıracağız. Sektörün güçlü ve etkin oyuncularından biri olma hedefiyle müşterilerimize en iyi kombine lojistik çözümleri sunmaya devam edeceğiz. Ülkemizin ve bölgemizin geleceğine, refahına ve kalkınmasına özveriyle çalışarak katkı sağlayabilmeyi diliyoruz.


Saygılarımla...