GENEL MÜDÜR MESAJI

Mustafa Serdar Duran

1980 Yılında İstanbul’da doğdu. 2003 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisat bölümünden mezun olarak profesyonel hayata adım attı. Kariyerine ilk olarak Procter and Gamble’da Satış Temsilcisi olarak başladı. Daha sonrasında L’Oreal Türkiye ve Danone Baby Nutrition firmalarında iş geliştirme ve satış pozisyonlarında Türkiye’nin farklı bölgelerinde çalıştı. Özel sektör deneyiminin ardından Duran 2008-2010 yılları arasında perakende sektöründe girişimci ve yönetici olarak bulundu. 2 Yıl süreyle ulusal bir markanın mobilya ve ev aksesuarları perakende mağazasının yöneticiliğini yaptı. Duran son olarak Ferrero Çikolata’da büyük müşterilerden sorumlu Türkiye Satış Müdürlüğü görevini yürüttü. Eylül 2015 tarihinden itibaren Negmar Denizcilik Yatırım A.Ş ‘de Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. DEIK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) Orta Doğu ve Körfez İş Konseyi üyesi de olan Duran iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Değerli Dostlarımız, Kıymetli Paydaşlarımız,

2016 yılı ülkemiz ve sektörümüz için zorlu bir yıl oldu. Dünya ekonomik ve politik sisteminde yaşanan küresel tıkanıklık, ülkemizi de etkiledi. Türkiye 2016 yılının ilk yarısına % 4,5 büyüme ile giriş yaptı. Darbe girişimi ve devamındaki küresel ekonomik baskılara rağmen büyüme oranı azalsa da istikrarlı büyüme seyrini devam ettirdi. 2017 yılına bir önceki seneye göre çok daha olumlu bakıyoruz.2017 yılı için, dünya ekonomisinde, 2,8 oranında bir büyüme bekleniyor.

Ülkemiz, küresel ve bölgesel sorunlar karşısında, tüm kurum ve kuruluşlarıyla, milli bir seferberlik ruhu içinde hareket ediyor. Negmar Grup olarak, bizler de ülkemizin ekonomik büyüme faaliyetlerine özverili çalışmalarımızla destek olacağız.


TÜRKİYE LOJİSTİK SEKTÖRÜNÜN YILDIZI OLACAK
Lojistik sektör, Türkiye GSYH’ı içinde yaklaşık %12-13'lük bir paya sahip. Türkiye, lojistik alanında, son derece önemli bir jeopolitik konumda bulunuyor. Ülkemizin kıtalararası geçiş yolunda olması, Avrupa ile Asya'nın arasında tarihi bir ticaret yolu üzerinde bulunması lojistik sektörü için çok büyük bir avantaj.

Bölgemizde siyasi istikrarın yakalanması ve hızla gelişen altyapımızla birlikte, Türkiye lojistik sektörü hacminin de büyümesi kaçınılmaz. Bu yönüyle Negmar Grup olarak, önümüzdeki yıllara dair, iyimser ve pozitif gelişmelerin yaşanacağına inanıyoruz.

 

NEGMAR GRUP İSTİKRARLA BÜYÜYOR
Negmar Grup, 2008 yılında GÜBRETAŞ, Nesma Holding Co. ve Etis Denizcilik Yatırım A.Ş. girişimiyle uluslararası bir yatırım ve denizcilik şirketi olarak kuruldu ve sektörün büyük oyuncuları arasında yerini aldı.

Deniz grubumuzda; İstanbullines feribot filosu ile Eskihisar- Yalova (Tavşanlı) ve Ro-Ro filosu ile Ambarlı- Bandırma hatlarında araç ve yolcu taşımacılığı yapıyoruz. Genç filomuz ile sadece ulaşımda değil yolculuğun her aşamasında misafirlerimize güvenli, konforlu ve ekonomik hizmet sunuyoruz. Ayrıca LPG ile gaz taşımacılığı da yapıyoruz.

Kara grubumuzda; taşımacılık, depolama ve terminal hizmetleri ile entegre olan ETİS Lojistik, 81 ilde 3 bin noktaya, lojistik taşımacılık yapıyor. Kara taşımacılığı yatırımlarımıza devam ederek, araç filomuzu geliştiriyoruz. Ayrıca bulunduğumuz konumu güçlendirerek ana iş ortaklarımızla faaliyetlerimizi artırarak devam ettireceğiz.

 

2017 UMUT VE GAYRETİN YILI OLACAK
Orta ve uzun vadeli stratejik planlarımıza uygun olarak; hedeflerimize adım adım ilerliyor, altyapı yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Bir yandan müşteri portföylerimizi genişletirken diğer taraftan filomuzu büyütüyoruz. Türkiye’nin girişimci enerjisini uluslararası ortaklar ve ulusal sermaye ile harmanlayan Negmar Grup, ülkemizin bölgesel bir lojistik merkez haline gelmesi için çalışıyor. 

2017 yılı hedeflerimiz doğrultusunda stratejik plan ve çalışmalarımızı sürdürerek, yeni yatırımlarla hizmet ağımızı ve çeşitliliğimizi artıracağız. Gelecekte sektörün en güçlü ve etkin oyuncularından biri olma hedefiyle müşterilerimize en iyi kombine lojistik çözümleri sunmaya devam edeceğiz. Ülkemizin ve bölgemizin geleceğine, refahına ve kalkınmasına özveri ve özgüvenle çalışarak katkı sağlayabilmeyi diliyoruz.

Saygılarımla...