MILESTONES

2008

Negmar Denizcilik Yatırım A.Ş.; Gübre Fabrikaları T.A.Ş. , Nesmal Yatırım Holding A.Ş. ve Etis Denizcilik Yatırım A.Ş. girişimiyle uluslararası bir yatırım ve denizcilik şirketi olarak, İstanbul’da kuruldu. Lojistik ve denizcilikte yatay olarak büyüyen Negmar Grup, 2006’dan bu yana Ro-Ro deniz taşımacılığı yapan İstanbullines markasını, yatırımları ile birlikte bünyesine katarak sektörün büyük oyuncuları arasında yerini aldı.

2010

Etis Lojistik Anonim Şirketi, Türkiye'nin dev firmalarından Gübre Fabrikaları T.A.Ş. , Etis Denizcilik Yatırım A.Ş. ve Suudi sermayeli Nesmal Yatırım Holding A.Ş. ortaklığıyla kurulan Negmar Grup bünyesine katıldı.

2013

Negmar Grup, yolcu ve araç taşımacılığı faaliyetlerine başladı. Narlı Feribot A.Ş. markası ile Eskihisar-Yalova (Tavşanlı) Hattı’nı açtı. Narlı Feribot A.Ş. toplam 4 yeni feribotla hattaki serbest rekabetin önünü açtı. Negmar Grup, denizcilik ve lojistik ekosistemindeki yatırımlarına 2 yeni LPG gemisi satın alarak LPG/LNG segmentini ekledi. Hyundai Kore’ye sipariş edilen 2 yeni LPG gemisiyle yeni kurulan IGLC Dicle ve IGLC Anka şirketleri bünyesinde VLGC filosunu denize indirdi.

2014

Negmar Grup, ulusal ve uluslararası sulardaki filo varlığının büyüme trendine paralel olarak tüm filonun teknik yönetimini yapmak üzere Nbulkgas Limited Şirketi'ni kurdu ve gemi filosunun yönetimini profesyonel bir ekibe bıraktı. Böylece tüm gemi işletmelerini aynı çatı altına toplamış oldu. Etis Lojistik Anonim Şirketi, AFAD'la (Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı) imzaladığı son kontrat ile Afet Lojistiğine giriş yaparak sektördeki yerini sağlamlaştırdı.

BUGÜN

Negmar Grup bünyesindeki Narlı Feribot, bugün 4 feribotla Eskihisar- Yalova (Tavşanlı)  Hattı'nda araç ve yolcu taşımaya devam etmektedir.

Negmar Grup bünyesindeki Etis Lojistik A.Ş., bugün güçlü filosu ile Türkiye’de 3 bin noktaya ve 25.000 kişiye ulaşan alt tedarikçi havuzuyla taşımacılık yapmaktadır.

Negmar Grup, denizcilik ve lojistik sektöründe kurduğu etkin ekosistemiyle 14 uluslararası ve ulusal şirketi, 3 uluslararası yatırımcısı, 2 merkez ofisi ve 600’e yakın çalışanı ile ülkemizde ve bölgemizde yatırımın gücünü temsil etmektedir.